18. sep 2018.

Одржан четврти Интернационални “Dragon Boat“ фестивал и Првенство Србије у Dragon boat-у

Pod pokroviteljstvom Opštine Savski venac i Sekretarijata za privredu Grada Beograda proteklog vikenda na Adi Ciganliji održan je četvrti Internacionalni „Dragon boat“  festival i Prvenstvo Srbije u Dragon boat-u čiji je organizator  srpski  Dragon Boat savez i SRU „Adski zmajevi“.

Na veslačkoj stazi kod tornja učestvovalo je više od 100 takmičara  koji su se nadmetati u trkama malih „zmajevih čamaca“ na distancama od 200 i 500 metara  u premijer miks kategoriji, u kojoj su podjednako zastupljeni veslači oba pola.

Na državnom prvenstvu na distanci od 500 metara zlatnu medalju su osvojili „Adski zmajevi“, srebrnu „Motion“, a bronzanu „Beodragons“, dok je na distanci od 200 metara do cilja prva stigla ekipa „Motiona“, drugoplasirani su bili „Adski zmajevi“, a treće mesto osvojila je ekipa „Beodragons“.

U festivalskom delu na distanci od 500 metara prvo mesto osvojila je ekipa „DIF“, odmah iza njih bili su  „Otpisani 1“, a na trećem mestu „Motion“.

Na distanci od 200 metara  prvo mesto osvojili su „Otpisani 1“, drugi su bili „Adski zmajevi“, a treći ekipa „DIF“.

Čamci za takmičenje bili su bogato ukrašeni glavom i repom zmaja, a nezaobilazani članovi posade tradicionalno su bubnjar i kormilar. Bubnjar svojim udaranjem u doboš proizvodi zvuke otkucaja srca zmaja i na taj način usklađuje tempo veslača.